Bez kategorii

Nadmiar technologii szkodzi.

Przepiękny ma Pani telefon – pochwaliłam Starszą Panią zbliżającą się  wiekiem do cyfry 95. Telefon miał duże klawisze i funkcje wybierania konkretnych osób, aby się połączyć bez wybierania i szukania numeru telefonu.

NIE JESTEM ZADOWOLONA !!! wykrzyknęła Chciałam mieć TABLET!

Powiedziałam komu trzeba, będzie tablet dla Seniora….  Serio.

Tymczasem wchodzę do przedziału w pociągu, a tam w ciemności siedzi 5 osób wpatrzonych w swoje ekrany. Zapytałam, czy możemy oświecić  światło, bo STAROMODNIE chciałabym poczytać książkę. Prawdziwą z papieru. Zdziwienie współpasażerów duże.

Kiedy czytamy po ciemku, oczy męczą się szybko, niebieskie światło  monitora źle oddziałuje na siatkówkę. Czytanie z bliskiej odległości powoduje stałe napięcie struktur oka odpowiedzialnych  za akomodację.

Gdy głowa jest stale pochylona do przodu, napinają się więzadła przykręgosłupowe, wielogodzinne siedzenie z nosem w tablecie lub komórce, sprzyja zmianom zwyrodnieniowym kręgosłupa, dyskopatii szyjnej i zespołom bólowym kręgosłupa i głowy.

Słuchanie głośnej muzyki , uszkadza słuch i nie jeden nastolatek ma narząd słuchu w wieku 80 latka.   A przykładanie do ucha pola magnetycznego w czasie długiej rozmowy telefonicznej podgrzewa tkanki mózgu do 45 stopni.

Trzeba korzystać z tych dobrodziejstw z głową. Dosłownie.

Jeżeli zadbamy o oczy, wzrok, kręgosłup… będą ma służyć i służyć.

Przewrotnie można powiedzieć nie daj  się postarzać przez technologię!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *